3.deň

[pridané: 21.04.2015]

Zatiaľ všetky kolá prebehli v pokojnom duchu, rozhodcovia nezaznamenali žiadne protesty, problémy sú len pri prepisoch partií, ktoré sú niekedy nečitateľné :D Počasie praje šachu, a tak to šachistov neláka tráviť čas vonku. Pred rannou partiou vyhlásili moderátori najkrajšie súboje, medzi odmenenými boli Tomáško Brnušák, ktorý porazil Patrika Kunu, vo veľkej miestnosti Dávid Gžib a Adrián Gyerpál a u dievčat Miška Trojková pokorila Sofiu Annu Cíbikovú, poobede ocenili partie, ktoré hral Marek Tobias Janík – Matej Elbek Musajev 0:1, Ondrej Mráz – Milan Chovan 0:1 a Simonka Koreňová, ktorá porazila Aďku Vozárovú. Štvrté kolo už začalo naznačovať, kto bude bojovať o najcennejšie kovy  v kategóriách chlapcov do 8 a do 10 rokov. Počet nemožných ťahov sa v týchto kategóriách zmenšuje, no stále sa vyskytujú, čo niektorých hráčov bude stáť pekné umiestnenie na majstrovstvách. V štvrtom kole mali dievčatá do 8 prestávku. Zajtra nás čaká turnaj v bleskovom šachu, záujemcovia sa môžu prihlasovať a prípadne doplniť voľné miesta na Živom šachu, ktorý odohráme podľa počasia. Prajeme Vám v ďalších kolách mnoho úspechov.