7.deň

[pridané: 25.04.2015]

Drámy v malej miestnosti II.

     Boje o šachové tróny pokračujú svojim dopredu plánovaným rytmom.

Rytieri sa zabávajú po svojom. Niektorí dumajú, čelá zaborené hlboko v dlaniach, hľadajú spôsob ako dať mat súperovmu kráľovi, iní hľadajú finty, ako sa dostať čo najľahšie k výhre či remíze, ba nájdu sa aj takí čo počas partie hľadajú šušne, a občas sa im to aj podarí. Blíži sa finále a tak pribúdajú ohryzené nechty, rodičom vrásky, na jednej strane úsmev na druhej slzy. Hodiny tikajú, a neochvejne odmeriavajú čas neodvratného rozuzlenia našej zápletky. Kto bude víťazom?

Odpovie nám nestarnúci priateľ čas.

    K najkrajším partiám včerajšieho dňa patrili v malej miestnosti: Lucka Kapičáková – Natálka Ferenčáková 1:0, Miško Sobek – Mirko Krupa 0:1, vo veľkej miestnosti sme vybrali Richarda Turčana s Filipom Haringom 0:1.

    Moderátor,  Martin Pogádl, nám ráno pripravil podrobnú predpoveď počasia, takže po partiách sa nám lepšie rozhodovalo ako budeme relaxovať. Emma zasa zhodnotila, že popri Aqaparku by sme sa mohli začať venovať aj šachu, ide predsa do tuhého. Hlavnou sprievodnou akciou bol dnes Živý šach, kde niektoré figúrky zmokli prvýkrát. Tak si to zoberte za celý týždeň prší iba 15 minút a my sme to trafili, zhodnotil pán IM Kantorík.

Partiu hrali Martin Dobrotka a Rudolf Diviak. Dohodli sa na remíze po trinástich ťahoch pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

     Na simultánku s Jurajom Druskom a Martinom Dobrotkom sa prihlásilo 39 hráčov.